مقالات

اجاره روزانه آپارتمان مبله در کرج

شاید برای شما که قصد سفر به کرج را دارید این سوال پیش آمده باشد بین هتل و مسافرخانه یا منزل مبله اجاره ای در کرج و آپارتمان اجاره ای در کرج کدام یک را برای اسکان خود انتخاب کنید؟ که چه معیار هایی برای اجاره روزانه آپارتمان مبله در کرج وجود دارد؟ از چه راههایی میتوان اقدام به اجاره روزانه منزل مبله در کرج نمود و بهترین راه کدام است؟ مزیت ها و معایب اجاره روزانه آپارتمان مبله در کرج چیست؟ و… در این مقاله سعی کردیم به تمامی ابهامات شما پاسخ بدهیم تا با اطلاعات کامل تری نسبت به انتخاب محل اسکان خود اقدام نمایید. با ما همراه باشید.

هُتِل یا مهمانخانه

نوعی مکان مسکونی اجاره‌ای است که معمولاً برای مدت کوتاه به افراد اجاره داده می‌شود. هتل‌ها از امکانات اقامتی و گردشگری شهرها به حساب می‌آیند و بیشتر مورد استفادهٔ مسافران و گردشگران قرار می‌گیرند. هتل‌ها دارای تعداد زیادی اتاق هستند که گاه به چند صد اتاق می‌رسد. علاوه بر اتاق‌ها و سوئیت‌های اقامتی، هتل‌ها دارای امکانات جنبی گوناگونی هستند. رستوران، استخر شنا، کافی شاپ و سالن اجتماعات نمونه‌هایی از امکانات هتل‌ها هستند.

مسافرخانه یا مهمانپذیر

نوعی مکان اقامتی اجاره‌ای است. معمولاً هر اتاق دارای یک تا دو تخت است. امکانات بهداشتی (حمام و توالت) و نیز آشپزخانه در بسیاری موارد در بیرون از اتاق‌ها قرار دارند و به صورت اشتراکی مورد استفاده قرار می‌گیرند

 

 آپارتمان

طبق تعریفی که در قانون آپارتمان‌نشینی از آن شده‌است، عبارتست از یک واحد مستقل در ساختمان چند طبقه که کارکرد مسکونی یا تجاری دارد. آپارتمان‌ها به‌طور معمول در یکی از چهار طبقه دارایی قرار دارند که با درجه‌بندی مشخص شده‌است. این نمرات برای کمک به سرمایه‌گذاران و کارگزاران املاک و مستغلات به زبان مشترک استفاده می‌شوند تا بتوانند ویژگی‌ها و وضعیت اموال را به‌سرعت درک کنند. آنها به شرح زیر هستند:

 

  1. آپارتمان‌های کلاس A واحد لوکس است. آنها معمولاً کمتر از ۱۰ سال دارند و بیشتر آپارتمان‌هایی جدید و با نوع آپارتمانی هستند. متوسط ​​اجاره در آنها بالا است و معمولاً در مناطق جغرافیایی خوب و مناسبی هستند.
  2. آپارتمان‌های کلاس B می‌تواند بین ۱۰ تا ۲۵ سال ساخت باشد. آنها به‌طور کلی خوب نگهداری می‌شوند.
  3. آپارتمان‌های کلاس C طی ۳۰ تا ۴۰ سال گذشته ساخته شد. آنها به‌طور کلی دارنده مستاجران کم درآمد هستند و اجاره‌ها کمتر از بازار است. بسیاری از مستاجران برنامه‌ای برای خرید خانه ندارند؛ از سوی دیگر، برخی از مستاجرین آنها در ابتدای زندگی و کار خود هستند و احتمالاً در حال افزایش درآمد خود هستند تا به‌خانه‌های بهتری بروند.
  4. کلاس D آپارتمان‌ها، مستاجران آنها معمولاً در مناطق اجتماعی و اقتصادی سطح پایین قرار دارند.

 

منزل مبله

نیز به خانه های یک طبقه اطلاق می گردد که معمولا دارای حیاط میباشند. با رشد شهرنشینی این خانه ها کم کم جای خود را به آپارتمان های چند طبقه و برج های بلند میدهند.

حال که با تعریف اقامتگاهای مختلف آشنا شدیم، میخاهیم به مقایسه آن ها بپردازیم.

 

مقایسه با مسافرخانه و مهمان سرا

در مقایسه با مسافرخانه و مهمان سرا، اجاره روزانه آپارتمان مبله در کرج به لحاظ امکانات و آسودگی تفاوت بسیاری دارد. چرا که در مهمانسرا و مسافرخانه هر واحد فقط تعدادی تخت دارد و امکانات جانبی دیگری به شما ارائه نمی‌شود. معمولا امکانات بهداشتی و خدماتی مثل حمام و دستشویی و آشپزخانه به صورت اشتراکی است.

در حالی که با اجاره روزانه منزل مبله در کرج یک واحد در اختیار خواهید داشت که دارای اتاق خواب ، پذیرایی ، حال ، سرویس بهداشتی و حمام جداگانه می باشد. در قسمت پذیرایی تعداد کافی صندلی و مبلمان شیک وجود دارد. سیستم های صوتی و تصویری در این بخش قرار دارند.

مقایسه با هتل

اگر تعداد اعضای خانواده شما زیاد است، اجاره آپارتمان مبله یک خوابه ، دو خوابه و سه خوابه نسبت به اجاره هتل مقرون به صرفه خواهد بود.

همچنین معمولا اتاق های هتل کوچک و دارای فضای دلگیر هستند که حاصل آن سپری شدن ساعاتی کسل کننده برای شما خواهد بود. در عوض با اجاره روزانه آپارتمان مبله درکرج می توانید با اقامت در یک فضای دلپذیر و راحت، از مسافرت خود لذت ببرید.

 

ویژگی های یک آپارتمان اجاره ای مطلوب

کیفیت مناسب، مواجه شدن با برخورداری صمیمانه از سوی صاحب خانه و امکانات سوییتها از جمله عواملی است که موجب میشود مسافران احساس راحتی و خوشی کنند. امروزه، هیجان و احساسات، عامل اصلی به وجود آمدن مسافرت به شمار می‌رود.. برخی کارشناسان معتقدند ایجاد محیطی دلپذیر برای گذراندن تجربه های خاطره‌انگیز باعث برانگیخته شدن احساسی خاص در مشتری شده و راه را برای خرج آسان پول‌هایی که به سختی به دست آورده‌اند، هموار میکند. این امور که به نوعی جذب کردن مسافر به ویژگی‌های بومی و منطقه‌ای است، فن جذب مشتری نامیده میشود. در واقع بازاریابان و منزلداران محلی، باید برای رسیدن به حد مطلوب درآمد با دقتی بیشتر از قبل اهداف اقتصادی و منابع تامین کننده آن را مدنظر قرار دهند. پاسخ گویی از طریق روش‌های محسوس با نمونه‌های بومی به مشتریان همان چیزی است که بسیاری از بازاریابان بزرگ جهانی قادر به دست یافتن به آنها نیستند. از این رو برخی بومی کردن  را بازگشت به محدودیت‌هایی از قبیل غذاهای محلی و خدمات محدود و سطح پایین قلمداد کرده‌اند، با این وجود نگاه عمیق‌تر به هر دو بخش نمایی ظاهری از اتاق‌هایی را به نظر مشتریان می رساند که از تخت‌ها و امکانات مشابهی در سراسر جهان بهره برده‌اند. اتاق‌هایی که تنها برای رفع خستگی و نه چیز دیگر، طراحی شده‌اند. از این رو باید به یاد داشت که مسافرت چه برای تجار و چه برای افراد عادی و خانواده‌ها،تجربه‌ای باارزش محسوب می‌شود از این رو در اختیار قرار دادن تمامی خدمات برای مسافران می‌تواند تجربه‌ای مفید و ماندگار در ذهن مشتریان قرار دهد. استاندارد شدن تخت‌ها، تنها راه حل این مشکل نیست..

پیش از هر چیز باید انتخاب درستی درباره آپارتمان اجاره ای داشته باشید. مدت اقامت شما می تواند در انتخاب هتل نقش داشته باشد. اگر سفر نسبتا کوتاهی دارید انتخاب یک هتل ارزان قیمت ایده مناسب و خوبی است

 

اجاره روزانه آپارتمان مبله در کرج چه مزیتی دارد؟

اجاره روزانه خانه مبله در کرج

اجاره روزانه منزل مبله در کرج

در اوضاع گرانی هتل ها ، آپارتمانهای اجاره ای ارزان قیمتی در کرج وجود دارند که میتوان با کمترین هزینه این آپارتمانها را اجاره نمود . بسیاری از مسافران عزیز هنگام مسافرت به کرج ترجیح می دهند به جای انتخاب هتل یا ویلای گران قیمت ، اقدام به اجاره روزانه آپارتمان مبله در کرج استفاده نمایند و در عوض تفریحات بیشتری را تجربه کنند. به این ترتیب سفر اقتصادی به همراه رفاه بیشتر را تجربه خواهند کرد.

 

 

 

اکنون به بررسی معیارهای انتخاب یک آپارتمان یا منزل اجاره ای مناسب می پردازیم.

 

قیمت : قیمت یکی از فاکتورهای مهم است. بالطبع هر چه آپارتمان اجاره ای در کرج لوکس تر و امکاناتش بیشتر باشد ، قیمت آن بالاتر خواهد بود. توصیه ما این است که با در نظر گرفتن ماهیت سفر خود محل اسکانتان را انتخاب کنید. اگر سفر شما یک سفر کاری است و آپارتمان تنها نقش یک خوابگاه را بازی میکند، اجاره یک خانه لوکس در کرج هدر دادن پول است.

ولی اگر برای تفریح به کرج می آیید و قصد دارید زمان بیشتری را در محل اقامت بگذرانید؛ فضای منزل و طراحی دکوراسیون، تلویزیون، اینترنت، تعداد خواب و سایر امکانات باید مد نظر قرار گیرد. بنابراین پول بیشتری باید خرج کنید.

موقعیت مکانی: معیار دوم در نظر گرفتن موقعیت جغرافیایی آپارتمان اجاره ای در کرج است. حالا در این جا برای ما دو سوال پیش می آیند :

1) چطور جای مناسب را تشخیص دهیم؟ برای پاسخ به اولی باید گفت جای مناسب به هدف شما از سفر برمی گردد. وقتی به کرج سفر می‌کنید اگر قصد دیدن جاهای تاریخی را دارید بهتر است منزل شما در منطقه‌ی «معالی آباد» واقع شده باشد. اما اگر قصد خرید دارید یا برای کار اداری به کرج می‌روید منطقه‌ی «عفیف آباد» انتخاب مناسب‌تری است.

2) چطور آپارتمانی نزدیک به آن‌جا بگیریم؟ تک تک منازل و آپارتمان اجاره ای در کرج در سایت سوئیت باما که مخصوص سفر و توریسم میباشد، وجود دارند. شما به یک جستجوی کوتاه می توانید مورد مد نظرتان را پیدا کنید.

در سفرهای تفریحی یا زمانی که به هوای دیدنی‌های شهر کرج  به آن سفر می‌کنید، اگر موقعیت منزل دور از مراکز خرید یا جاهای دیدنی شهر باشد، مجبور خواهید بود برای تردد در شهر از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنید. پس اگر حوصله اتوبوس و تاکسی و ترافیک را ندارید، آپارتمان های مرکز شهر را توصیه به شما توصیه میکنیم.

نظافت: با کمی تحقیق و وسواس می‌توانید جایی را رزرو کنید که کاملاً تمیز و مرتب و منظم باشد و از اقامت در آن جا واقعاً لذت ببرید.

مخصوصا اگر فرزند خردسال همراه دارید ، در نظر گرفتن نکات بهداشتی منزل نقش مهمی در انتخاب شما بازی میکند.

 

 

اجاره آپارتمان مبله در کرج

اجاره روزانه آپارتمان مبله در کرج

 

نکات تکمیلی:

1) مشاوره با دلال ها ممنوع . شاید بسیاری با این ترفند قدیمی آشنا باشند. در تمام ورودی های مقاصد گردشگری معمولا تعدادی دلا دیده می شوند که به محض خروج گردشگران از فرودگاه ها و پایانه های قطار و اتوبوس سعی در مجاب کردن آنها نسبت به اقامت در جایی خاص هستند. بهترین گزینه در مقابل ناآشنایی با مقصد و افتادن به دام افرادی که به قصد دریافت پورسانت اقدام به تعریف از منزلی با عناوین مختلف ارزان ترین یا باکیفیت ترین می کنند، کسب اطلاعات کافی قبل از انجام به سفر است. با جمع آوری یکسری اطلاعات اولیه نسبت به مراکز مختلف اقامتی مقصد سفر می توان از بروز مشکلات بسیاری جلوگیری کرد. اما اگر به هر دلیلی بدون هیچ آشنایی یا اطلاعاتی قدم به مقصد گذاشتید،  به سرعت اقدام به اجاره آن نکنید. بلکه از یکی دو تا آپارتمان دیگر نیز دیدن کنید؛ ؛ به موقعیت محلی آپارتمان توجه کنید که سر و صدا و شلوغی در طول شب آزارتان ندهد؛ و سپس با در نظر تمام جوانب تصمیم بگیرید.

2) از اینترنت استفاده کنید.

در عصر فناوری و ارتباطات بیشتر کسب و کارها خصوصا شغلهای خدماتی دارای وب سایت هستند. با یک جستجوی ساده در گوگل می توان به راحتی به حجم گسترده ای از اظلاعات دست یافت. بسیاری از وب سایت ها نیز با ارائه مشخصات کاملی از انواع آپارتمان های اجاره ای در درجه بندی و قیمت های متنوع، اقدام به رزرو اینترنتی می کنند. با استفاده از این سایت های خدمات دهنده همچنین می توانید از تخفیف های مختلف دوره ای و فصلی خبردار شده و حتی تاریخ سفر خود را متناسب با این تخفیف ها تعیین کنید. با مراجعه به سایت سوئیت باما می توانید از امکانات سوییت های مبله با خبر شده و همچنین با دیدن عکس ها و فیلم ها تا حدی از امکانات باخبر شوید

3) مدت اقامت شما می تواند نقش مهمی در انتخاب منزل داشته باشد. اگر سفر کوتاهی دارید انتخاب یک منزل ارزان قیمت ایده مطلوبی است. چون در این سفرها عملا بیشتر وقت را در گشت و گذار هستید و فقط برای خواب به منزل برمی گردید. همواره به یاد داشته باشید که پرداخت پول بیشتر به معنای آن نیست که شما خدمات بیشتری  را دریافت خواهید کرد.

4) قبل از رزرو و انتخاب هتل تعیین کنید که دقیقاً به چه چیزهایی نیاز دارید. کرج را نمی شناسید؟ در این صورت ممکن است که زمان بیشتری را در منزل صرف کنید و بعد از دیدن نقاط و مکان های دیدنی و گذرندان یک روز شلوغ بخواهید وقت طولانی را به استراحت در منزل اختصاص بدهید. از طرفی وجود دوستان و آشنایان در کرج را در نظر بگیرید، ممکن است که وقت کمتری را در منزل صرف کرده و یا قصد داشته باشید که از منزل فقط برای خوابیدن و یا دوش گرفتن استفاده کنید. در این صورت لزومی ندارد که منزل مبله لوکس و گران قیمتی را انتخاب نمایید.

5) منزل ها و آپارتمان هایی که به مرکز شهر و ایستگاه های اتوبوس و مترو و مراکز خرید نزدیک ترند، مناسب ترند اما در عوض گرانتر هم هستند. همچنین چون کرج یک شهر باستانی است آپارتمان ها و منازلی اجاره ای که به محل‌های باستانی شهر و جاهای دیدنی نزدیک‌ترند، بهای اجاره آنها بیشتر است.

برای راحتی بیشتر، قبل از رزرو نقشه ی منطقه ای که منزل در آن قرار دارد را از نظر نزدیکی به مراکز خرید و وسایل حمل و نقلی که در اطراف آن است، بررسی کنید. همچنین می توانید قبل از رزرو بخش خدمات ویژه سوئیت با ما را چک کنید، شاید در آن لحظه پذیرای تور گردشگری بزرگی باشد و شما بتوانید با آن همراه شوید.

6) طبقه ی سوم تا هفتم را انتخاب کنید. همیشه سعی کنید از طبقه سوم به بالاتر اتاق بگیرید. غیر از ویوی بهتر، آمارها نشان داده اند که در این طبقات، دزدی ها کمتر اتفاق می افتد. بیشتر دزدی ها در طبقات اول و دوم است.

7) سالم ماندن در مسافرت فقط سرما نخوردن نیست. پس حواستان به این نکته ها باشد: همیشه قبل از باز کردن در اتاق به روی فردی غریبه، مشخصات طرف را بپرسید و از هویت او مطمئن شوید. اگر از صاحب خانه درخواست سرویس در منزل نکرده اید و نمی دانید چرا برایتان صبحانه فرستاده اند ، در را باز نکنید؛ به صاحب خانه یا اپراتور سایت اطلاع بدهید.

 

0/5 (0 دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *